1T9A0374.jpg

בדרך לאיירונמן עם

TRIHARD

מה זה איירונמן?

תחרות איש הברזל התקיימה לראשונה לפני כ-40 שנה, בשנת 1978 באיי ואייקיקי בהוואי.

הרעיון לתחרות החל, כרגיל, מויכוח בין חברים מי הוא הספורטאי הטוב ביותר, השחיין, רוכב האופניים או הרץ.

כדי להכריע בשאלה, החליטו מספר חברים לארגן את תחרות איש הברזל הראשונה למרחקים 3.8 ק"מ שחייה, 180 ק"מ רכיבה על אופניים ו-42.2 ק"מ ריצה. בתחרות הראשונה השתתפו 15 מתחרים ומאז התפתחה התחרות לשאר יבשות העולם כאשר יזם התחרות ג'ון קולינס קרא למותג איירונמן והחל ביקוש הולך וגובר של אנשים "רגילים" המוכנים להיענות לאתגר.

כיום קיימות בעולם מאות תחרויות למרחק איש ברזל מלא ומדי שנה משתתפים מאות אלפי ספורטאים בתחרות ברחבי העולם.

 

בנוסף לתחרות המלאה, ישנה גם תחרות למרחק חצי איש ברזל, שם המרחקים הם בדיוק חצי מהמרחק המלא, כלומר 1.9 ק"מ שחייה, 90 ק"מ אופניים ו- 21.1 ק"מ של ריצה. תחרויות חצי איש הברזל צברו פופולריות רבה גם הן ברחבי העולם וקיימות מאות תחרויות למרחק חצי איש ברזל.

עם התפתחות ענף איש הברזל בארץ ובעולם, התפתחה גם שיטת האימון לתחרות ונפתחו קבוצות המתאמנות יחד למטרה.

מדי שנה, אנו בטריהארד בוחרים תחרות יעד (בדרך כלל בקיץ באירופה) ומתאמנים בתכנית אימונים וליווי ספציפים אל היעד כשנה מראש.

טריהארד באיירנומן

  • 2019 איירונמן המבורג טריהארד הייתה הקבוצה הגדולה ביותר על מסלול (מכל הקבוצות שהגיעו מכל קצוות העולם!!), הנוכחות שלנו טריהארד בלטה גם לאור התוצאות המרשימות של החברים והנראות המדוגמאות ומלאת העידודים והשילוטים בכל מסלול התחרות. 

  •  2018 איירונמן בפרנקפורט שם זינקו 50 ספורטאים על מסלול התחרות בפרנקפורט שמהווה גם את אליפות אירופה באיש הברזל ולכן היא תחרות מבוקשת במיוחד. מדי שנה מגיעים לתחרות בפרנקפורט מתחרי הברזל הטובים באירופה המתחרים על התואר אלוף/אלופת אירופה.

  •  2017 איירונמן אוסטריה זינקו 47 חברי טריהארד כמשלחת הגדולה בתחרות (לא ישראלים, אלא בכלל), בשנת 2017 למעלה מ-200 ישראלים סיימו את התחרות באוסטריה והיינו למדינה החמישית בגודלה במספר המשתתפים בתחרות, מתוך למעלה מ-3000 מתחרים בסה"כ.

  • 2015 צ׳אלמג׳ רות קרוב ל-30 חברים סיימו את התחרות בהצלחה רבה, כולל טובה קידר בגיל 67 בתוצאה 17:10 שעות.

  • 2016 איירונמן אוסטריה וצ׳אלנג׳ רות.

  • 2014 איירונמן קופנהגן המאופיינת במסלול שטוח יחסית.

  •  2013 צ׳אלנג׳ רות׳, גרמניה, הנחשבת לאחת התחרויות המבוקשות ביותר, עם למעלה מ-3500 משתתפים.

איירונמן קונה, הוואי

מדי שנה נערכת אליפות העולם באיש הברזל באי הגדול של הוואי, קונה, בחודש אוקטובר. מדי שנה מגיעים הספורטאים הטובים בעולם להתמודד עם המסלול בהוואי ולבדוק מי הוא באמת ספורטאי איש הברזל הטוב בעולם.

 

כבכל תחרות איש ברזל, התחרות מחולקת לתתי קטגוריות: נשים, גברים, מקצוענים וקבוצות גיל. המקצוענים הם הספורטאים אשר מתפרנסים מהיותם ספורטאים והם מוזנקים בשעה מוקדמת יותר. המנצח הכללי של תחרות איש ברזל תמיד יגיע מקטגורית המקצוענים. קבוצות הגיל מחולקות לפי קטגוריות של 5 שנים, כלומר גילאי

18-24,25-29,30-34.. וכך הלאה.

 

על מנת להשתתף באליפות העולם בהוואי צריך ראשית לעשות קריטריון. שיטת הקריטריון מעט מורכבת אך בקצרה לכל תחרות איש ברזל בסבב מוקצים מספר "סלוטים" (זכויות השתתפות) ורק הטובים ביותר בכל קטגוריה יכולים להשיג את הסלוט לאליפות העולם בהוואי.

 

כך מובטחת באליפות העולם באיש הברזל תחרות עם מיטב המשתתפים בכל הקטגוריות. התחרות בהוואי נחשבת לאיטית באופן יחסי בגלל תנאי מזג אוויר קיצוניים בדרך כלל הכוללים רוחות, טמפרטורה גבוהה ואחוזי לחות גבוהים. כמו כן, להבדיל מרוב תחרויות איש הברזל בעולם, בתחרות בהוואי אסור השימוש בחליפות שחייה מאחר וטמפרטורת המים גבוהה מ-24.5 מעלות צלזיוס, מה שמקשה גם על השחייה וזמני השחייה.

tf_imh-280719-3519.jpg
tf_imh-280719-3413.jpg
tf_imh-280719-3397.jpg

תומר שלום

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 12:16

תודה למאמן העל! תום מרמרלי, על זה שהאמנת מהרגע הראשון, בלי הנחות, בלי קיצורים, עם 100% מקצועיות וידע מטורף. על הכנה מדהימה לתחרות ועל הדחיפה ברגעים שהיה קצת קשה. מילה אחת ממך העיפה אותי קדימה, שיחקת אותה בגדול, ידעתי למה בחרתי להיות בידיים שלך :)

לכל המאמנים בקבוצה,

אתם צוות מנצח שהוציא ממני את המקסימום, תודה על ארגון למופת והתאמה מושלמת לצרכים שלי. תודה!!

עומר רביד

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 11:35

שום דבר לא יכול לתאר עד כמה הוא ענק באמת!! מקצוען אמיתי, חבר ושותף לדרך, תום מרמרלי.

לימד, תמך, דחף, נתן בראש שצריך והכי חשוב האמין!!

לאנה מרמרלי שדואגת שהכל יעבוד כמו שצריך ותמיד עם החיוך המדהים שלה שנותן כוח גם שלא נשאר מה לתת.

 

לשאר מאמני הקבוצה שהם באמת הטופ של הטופ שלא מפסיקים ללמד ולתמוך.

כמובן שלקבוצה מספר אחד בארץ (שלא לומר בעולם כולו) Trihard - טריהארד קבוצת ריצה וטריאתלון שהם הרבה יותר מקבוצה וחברים... הם משפחה!!!תומכים אחד בשני, מפרגנים, מדרבנים,מעודדים ודוחפים קדימה.

יפתח גנון

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 09:30

הצטרפתי למשפחה חדשה

Trihard - טריהארד קבוצת ריצה וטריאתלון

שקיבלה אותי והכניסה אותי לעניינים בצורה הכי מקצועית שיש , ליווי צמוד של המאמן האלוף תום מרמרלי שאת הזמנים הרשומים מטה צריך לזקוף בעיקר לזכותו, עשית הרבה הרבה מעבר ועוד נכונה לנו דרך קדימה!

לסיכומו של יום , 
ראשון מהישראלים
6 בקטגוריה
86 כללי מבין 3000 מתחרים
9:30 שעות!

קפצנו מדרגה , האבק עוד לא שקע אבל יש כבר מטרות חדשות באופק,
עד הפעם הבאה.

עירית אלהרר

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 14:16

חברתי לאבנר למשימה והיינו כתף תומכת לכל הקשיים, הצחוקים, החששות וההתלבטויות, יחד נכנסנו לקבוצת Trihard - טריהארד קבוצת ריצה וטריאתלון - קבוצה עם אנשים חזקים פיזית ומנטלית שידעו לפרגן ולעודד ולוודא שהחיוך נשאר גם כשנשארתי כמעט אחרונה על מסלול .

 

מילאנו באדיקות קנאית אחר הנחיות המאמן המקצוען תום מרמרלי ושותפתו ענבר שידעו לתת לי את הדגשים המיוחדים רק לי .

אז חברים יקרים- לכו אחר החלומות שלכם! אל תוותרו! ההרגשה העילאית אחרי המימוש אדירה.

רועי מבס

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 10:30

סיימתי בהצלחה יתרה (מבחינתי) תחרות איש ברזל ראשונה ב- 10:30:37 שעות, נכנסתי לשגעון הטריאתלון לפני כ3.5 שנים, הצטרפתי לקבוצת

Trihard טריהארד קבוצת ריצה וטריאתלון בניצוחו של מר ברזל, הקואצ' המקצוען תום מרמרלי שיחד עם הצוות המקצועי הכינו אותי באופן האיכותי והמדויק ביותר עבורי.

תודה לכם על תקופת אימונים איכותית ומקצועית.

שאפו ענק!!!

לכל חבריי המתאמנים בקבוצה המקסימה הזו, אלו שחוו איתי את התחרות ואלו שתמכו ועודדו מהארץ.

אין כמוכם אנשים מופלאים.

גאה להיות חלק מכם. אלופים שכמוכם!!

לפרטים מלאים והרשמה

ספר/י לנו

תודה על הפניה