IRONMAN WITH

TRIHARD

תוכנית קבוצתית לאיש ברזל

אימונים אישיים

תוכנית טריאתלון קבוצתית

תחרות איש הברזל התקיימה לראשונה לפני כ-40 שנה, בשנת 1978 באיי ואייקיקי בהוואי. הרעיון לתחרות החל, כרגיל, מויכוח בין חברים מי הוא הספורטאי הטוב ביותר, השחיין, רוכב האופניים או הרץ. כדי להכריע בשאלה, החליטו מספר חברים לארגן את תחרות איש הברזל הראשונה למרחקים 3.8 ק"מ שחייה, 180 ק"מ רכיבה על אופניים ו-42.2 ק"מ ריצה. בתחרות הראשונה השתתפו 15 מתחרים ומאז התפתחה התחרות לשאר יבשות העולם כאשר יזם התחרות ג'ון קולינס קרא למותג איירונמן והחל ביקוש הולך וגובר של אנשים "רגילים" המוכנים להיענות לאתגר. כיום קיימות בעולם מאות תחרויות למרחק איש ברזל מלא ומדי שנה משתתפים מאות אלפי ספורטאים בתחרות ברחבי העולם. בנוסף לתחרות המלאה, ישנה גם תחרות למרחק חצי איש ברזל, שם המרחקים הם בדיוק חצי מהמרחק המלא, כלומר 1.9 ק"מ שחייה, 90 ק"מ אופניים ו- 21.1 ק"מ של ריצה. תחרויות חצי איש הברזל צברו פופולריות רבה גם הן ברחבי העולם וקיימות מאות תחרויות למרחק חצי איש ברזל.

איירונמן עם טריהארד

עם התפתחות ענף איש הברזל בארץ ובעולם, התפתחה גם שיטת האימון לתחרות ונפתחו קבוצות המתאמנות יחד למטרה. מדי שנה, אנו בטריהארד בוחרים תחרות יעד (בדרך כלל בקיץ באירופה) ומתאמנים בתכנית אימונים וליווי ספציפים אל היעד כשנה מראש.

 • בשנת 2013 השתתפנו כקבוצה בתחרות איש הברזל ברוט' גרמניה, הנחשבת לאחת התחרויות המבוקשות ביותר, עם למעלה מ-3500 משתתפים.

 • בשנת 2014 השתתפנו בתחרות איש הברזל בקופנהגן המאופיינת במסלול שטוח יחסית.

 • בשנת 2015, לאור ההצלחה הרבה של 2013, השתתפנו שוב בתחרות איש הברזל ברוט' שם קרוב ל-30 חברים סיימו את התחרות בהצלחה רבה, כולל טובה קידר בגיל 67 בתוצאה 17:10ש'.

 • בשנת 2016 נסענו למספר יעדים וביניהם תחרות איש הברזל באוסטריה וגרמניה.

 • בשנת 2017 נסעו 47 חברי טריהארד כמשלחת הגדולה בתחרות (לא ישראלים, אלא בכלל) לתחרות איש הברזל באוסטריה, הנחשבת לאחת התחרויות המהירות והיפות בסבב, עם שחייה באגם במים צלולים, רכיבה מהירה ברחבי איזור העיר קלגנפורט בנופים מטורפים וריצה העוברת ממש במרכז העיר. התחרות באוסטריה נחשבת לתחרות איש הברזל המועדפת על המשתתף הישראלי, הן בשל התאריך בשנה, מזג האוויר, המסלול המהיר והביקורות הנהדרות של החברים.  בשנת 2017 למעלה מ-200 ישראלים סיימו את התחרות באוסטריה והיינו למדינה החמישית בגודלה במספר המשתתפים בתחרות, מתוך למעלה מ-3000 מתחרים בסה"כ.

 • ביולי 2018 נצא משלחת חברי קבוצה לתחרות איש הברזל בפרנקפורט. התחרות בפרנקפורט מהווה גם את אליפות אירופה באיש הברזל ולכן היא תחרות מבוקשת במיוחד. בדומה לאוסטריה, התחרות בפרנקפורט נוחה מאוד מבחינת התאריך והמסלולים. מדי שנה מגיעים לתחרות בפרנקפורט מתחרי הברזל הטובים באירופה המתחרים על התואר אלוף \ אלופת אירופה, וגם על הזכות להתמודד על תואר אלוף העולם בתחרות איש הברזל בקונה, הוואי. במהלך שנת האימונים לקראת התחרות בפרנקפורט נתאמן כקבוצה לתחרות חצי איש הברזל באילת במסגרת הישראמן וכן נקיים מספר מחנות אימונים ספציפיים לחברי המשלחת.

 • ביולי 2019 נצא לאיירונמן המבורג שבגרמניה, פרטים נוספים בהמשך..

אליפות העולם באיש הברזל בקונה, הוואי

מדי שנה נערכת אליפות העולם באיש הברזל באי הגדול של הוואי, קונה, בחודש אוקטובר. מדי שנה מגיעים הספורטאים הטובים בעולם להתמודד עם המסלול בהוואי ולבדוק מי הוא באמת ספורטאי איש הברזל הטוב בעולם. כבכל תחרות איש ברזל, התחרות מחולקת לתתי קטגוריות: נשים, גברים, מקצוענים וקבוצות גיל. המקצוענים הם הספורטאים אשר מתפרנסים מהיותם ספורטאים והם מוזנקים בשעה מוקדמת יותר. המנצח הכללי של תחרות איש ברזל תמיד יגיע מקטגורית המקצוענים. קבוצות הגיל מחולקות לפי קטגוריות של 5 שנים, כלומר גילאי

18-24,25-29,30-34.. וכך הלאה. על מנת להשתתף באליפות העולם בהוואי צריך ראשית לעשות קריטריון. שיטת הקריטריון מעט מורכבת אך בקצרה לכל תחרות איש ברזל בסבב מוקצים מספר "סלוטים" (זכויות השתתפות) ורק הטובים ביותר בכל קטגוריה יכולים להשיג את הסלוט לאליפות העולם בהוואי. כך מובטחת באליפות העולם באיש הברזל תחרות עם מיטב המשתתפים בכל הקטגוריות. התחרות בהוואי נחשבת לאיטית באופן יחסי בגלל תנאי מזג אוויר קיצוניים בדרך כלל הכוללים רוחות, טמפרטורה גבוהה ואחוזי לחות גבוהים. כמו כן, להבדיל מרוב תחרויות איש הברזל בעולם, בתחרות בהוואי אסור השימוש בחליפות שחייה מאחר וטמפרטורת המים גבוהה מ-24.5 מעלות צלזיוס, מה שמקשה גם על השחייה וזמני השחייה.

 

תחרות הישראמן

היא תחרות למרחק איש ברזל וחצי איש הברזל המתקיימת באילת משנת 1999 (לא ברציפות) בחודש ינואר ונחשבת לאחת מתחרויות איש הברזל הקשות בעולם. התחרות היא לא חלק מהסבב העולמי מאחר והיא לא שייכת למותג "ironman" ולכן לא ניתן להשיג בה את הקריטריון להשתתפות באליפות העולם בהוואי. מאז שנת 1999, התפתחה התחרות ומשתתפים בה מדי שנה יותר ויותר ישראלים למרות המסלול הקשה. השחייה מתחילה בים סוף בטמפרטורה של כ-21 מעלות, ממשיכה לאורך כביש 12 לכיוון צפון על הרי אילת, שם מטפסים המשתתפים מעל ל-3000 מטרים במהלך 180 הק"מ וממשיכה בריצה של 42.2 ק"מ חלקה בירידה מהרי אילת וחלקה לאורך החוף והטיילת. בשנים האחרונות משתתפים במרחק המלא באילת כ-150-200 משתתפים והמנצח מוכרז כאלוף ישראל.

טריהארד בישראמן

 • בשנים 2012-2014 ניצח תום מרמרלי, מייסד והמנהל קבוצת טריהארד את המרחק המלא והוא הישראלי המחזיק הכי הרבה פעמים בתואר אלוף ישראל באיש הברזל.

 • בשנים 2015-2016 מאמנת הטריאתלון שלנו ענבר זהבי מאייר סיימה שניה כללית בתחרות הישראמן במרחק המלא.

 • בשנת 2016 ניצח בר רדנסקי, מתאמן טריהארד, את קטגוריית הישראלים במרחק המלא בתוצאה מעולה של 10:01:59.

 • בשנת 2018 ניצח בר רדנסקי, מתאמן טריהארד, את קטגוריית הישראלים במרחק המלא בתוצאה מעולה של 10:02:57.

 • משנת 2012, טריהארד הינה הקבוצה הגדולה ביותק המגיעה לתחרות, כאשר רוב המשתתפים הם במרחק החצי.

 • בשנת 2017 השתתפו מעל 70 חברי טריהארד בתחרות הישראמן למרחק חצי איש ברזל ועוד 5 חברים למרחק איש ברזל מלא.

 • בשנת 2018 השתתפו מעל 80 חברי טריהארד בתחרות הישראמן למרחק חצי איש ברזל ועוד 4 חברים למרחק איש ברזל מלא.

הספורטאים שלנו מספרים

תומר שלום

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 12:16

תודה למאמן העל! תום מרמרלי, על זה שהאמנת מהרגע הראשון, בלי הנחות, בלי קיצורים, עם 100% מקצועיות וידע מטורף. על הכנה מדהימה לתחרות ועל הדחיפה ברגעים שהיה קצת קשה. מילה אחת ממך העיפה אותי קדימה, שיחקת אותה בגדול, ידעתי למה בחרתי להיות בידיים שלך :)

לכל המאמנים בקבוצה, ענבר זהבי, אנה מרמרלי, יואב בר, עידו ואנטון, אתם צוות מנצח שהוציא ממני את המקסימום, תודה על ארגון למופת והתאמה מושלמת לצרכים שלי. תודה!!

עומר רביד

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 11:35

שום דבר לא יכול לתאר עד כמה הוא ענק באמת!! מקצוען אמיתי, חבר ושותף לדרך, תום מרמרלי.

לימד, תמך, דחף, נתן בראש שצריך והכי חשוב האמין!!

למאמנת ענבר זהבי, שתמיד שם שצריך, שדואגת שהכל יעבור הכי טוב שאפשר.

לאנה מרמרלי שדואגת שהכל יעבוד כמו שצריך ותמיד עם החיוך המדהים שלה שנותן כוח גם שלא נשאר מה לתת. לשאר מאמני הקבוצה ערן גרומי, יואב בר, אנטון מיכאלוב, עידו זילברשטיין, שהם באמת הטופ של הטופ שלא מפסיקים ללמד ולתמוך.

כמובן שלקבוצה מספר אחד בארץ (שלא לומר בעולם כולו) Trihard - טריהארד קבוצת ריצה וטריאתלון שהם הרבה יותר מקבוצה וחברים... הם משפחה!!!תומכים אחד בשני, מפרגנים, מדרבנים,מעודדים ודוחפים קדימה.

יפתח גנון

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 09:30

הצטרפתי למשפחה חדשה

Trihard - טריהארד קבוצת ריצה וטריאתלון

שקיבלה אותי והכניסה אותי לעניינים בצורה הכי מקצועית שיש , ליווי צמוד של המאמן האלוף תום מרמרלי שאת הזמנים הרשומים מטה צריך לזקוף בעיקר לזכותו, עשית הרבה הרבה מעבר ועוד נכונה לנו דרך קדימה!

לסיכומו של יום , 
ראשון מהישראלים
6 בקטגוריה
86 כללי מבין 3000 מתחרים
9:30 שעות!

קפצנו מדרגה , האבק עוד לא שקע אבל יש כבר מטרות חדשות באופק,
עד הפעם הבאה.

עירית אלהרר

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 14:16

חברתי לאבנר למשימה והיינו כתף תומכת לכל הקשיים, הצחוקים, החששות וההתלבטויות, יחד נכנסנו לקבוצת Trihard - טריהארד קבוצת ריצה וטריאתלון - קבוצה עם אנשים חזקים פיזית ומנטלית שידעו לפרגן ולעודד ולוודא שהחיוך נשאר גם כשנשארתי כמעט אחרונה על מסלול .

 

מילאנו באדיקות קנאית אחר הנחיות המאמן המקצוען תום מרמרלי ושותפתו ענבר שידעו לתת לי את הדגשים המיוחדים רק לי .

אז חברים יקרים- לכו אחר החלומות שלכם! אל תוותרו! ההרגשה העילאית אחרי המימוש אדירה.

רועי מבס

איירונמן אוסטריה, 2017

תוצאה: 10:30

סיימתי בהצלחה יתרה (מבחינתי) תחרות איש ברזל ראשונה ב- 10:30:37 שעות, נכנסתי לשגעון הטריאתלון לפני כ3.5 שנים, הצטרפתי לקבוצת

Trihard טריהארד קבוצת ריצה וטריאתלון בניצוחו של מר ברזל, הקואצ' המקצוען תום מרמרלי שיחד עם המאמנת המדהימה ענבר זהבי מאייר (הפריצית) הכינו אותי באופן האיכותי והמדויק ביותר עבורי.

תודה לכם ולכל שאר חברי הצוות אנטון מיכאלוב, אנה מרמרלי, יואב בר, עידו זילברשטיין ערן גרומי וליאור גליצקי על תקופת אימונים איכותית ומקצועית. שאפו ענק!!!

לכל חבריי המתאמנים בקבוצה המקסימה הזו, אלו שחוו איתי את התחרות ואלו שתמכו ועודדו מהארץ. אין כמוכם אנשים מופלאים. גאה להיות חלק מכם. אלופים שכמוכם!!